teatrnaplazy.pl

Blog tematyczny o kulturze, sztuce i muzyce.

Kultura

Jak się ubrać do teatru?

Jak się ubrać do teatru?

Teatr to wyjątkowe miejsce, które wymaga od odwiedzających odpowiedniego zachowania oraz stosownego ubioru. Bardzo często wyjście do teatru kojarzy się z wydarzeniem bardzo formalnym. Dawniej do teatru wkładano najlepszy garnitur oraz odświętną suknię. Na szczęście obecnie standardy dotyczące ubioru nieco się zmieniły. Jak się ubrać do teatru? Jakie akcesoria wybrać? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Jaki strój do teatru wybrać?

Jeśli zdecydowaliśmy się zakupić bilety do teatru, musimy pamiętać o wyborze odpowiedniego stroju na wybrany przez nas spektakl. Dotychczas uważano, że wychodząc do teatru, jedynym słusznym był odświętny garnitur i wieczorowa suknia. Na szczęście w ciągu wielu lat zasady dotyczące ubioru nieco się zmieniły i obecnie podstawową zasadą jest wpisanie się w formalny dress code. Oznacza to, że do teatru należy założyć oficjalny strój. Czym jednak charakteryzuje się taki strój?

Otóż przyjmuje się, że są to wszystkie ubrania powszechnie uznawane za eleganckie i zakładane wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach. Jeśli chodzi o kobiety, doskonałym wyborem do teatru może okazać się żakiet i eleganckie gładkie spodnie lub koktajlowa sukienka. Mężczyźni zaś mogą sięgnąć po koszulę, sportową marynarkę oraz eleganckie spodnie. Należy pamiętać o tym, że wybrany ubiór powinien być schludny, a wszystkie jego elementy powinny odpowiednio do siebie pasować.

Jakie buty do teatru wybrać?

Niezależnie od tego, czy zamierzamy odwiedzić teatr w Warszawie, czy też może wybieramy się do teatru w jakiejkolwiek innej, mniejszej miejscowości, bardzo istotną kwestią, o której należy pamiętać, jest również wybór odpowiednich butów, które dopełnią oficjalną stylizację.

Wiele osób zastanawia się, jakie buty będą najbardziej odpowiednie na takie wyjście. Okazuje się, że w przypadku kobiet zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okażą się szpilki. Panie, które pragną połączyć wygodę oraz elegancję powinny postawić na płaskie obuwie, takie jak np. oksfordy lub lordsy. Odpowiednim wyborem mogą okazać się również baleriny na lekkim obcasie. Warto pamiętać o tym, że w teatrze nie powinno się praktykować zmiany obuwia, dlatego wybierając się do teatru zimą lub jesienią warto postawić na botki zamiast wysokich kozaków.

W przypadku mężczyzn dobrym rozwiązaniem mogą okazać się eleganckie skórzane botki lub mokasyny. Należy pamiętać o tym, aby ich kolor odpowiednio komponował się z resztą stylizacji. Strój do teatru nie powinien być bowiem zbyt ekstrawagancki i przesadzony.

Akcesoria jako dopełnienie stylizacji

Wybierając strój do teatru, warto pamiętać o odpowiednich akcesoriach, które będą stanowić dopełnienie stylizacji. Mężczyźni śmiało mogą sięgnąć po zegarek na skórzanym, czarnym pasku, który doskonale pasuje zarówno do białej, jak również czarnej koszuli oraz marynarki. Dobrym wyborem może okazać się także delikatna bransoletka. Panie natomiast mogą sięgnąć po biżuterię w postaci naszyjnika lub kolczyków, które dodadzą wyjątkowego charakteru całej stylizacji.

Udostępnij