teatrnaplazy.pl

Blog tematyczny o kulturze, sztuce i muzyce.

Kultura

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Nie od dziś wiadomo, że Kraków każdego roku przyciąga turystów z całego świata. Polacy także chętnie odwiedzają to miasto, gdy tylko mają taką możliwość. Atrakcji bowiem w nim nie brakuje. Jest to idealna lokalizacja zarówno na krótki weekendowy wypad we dwoje, jak i na dłuższe wakacje z rodziną. Warto jednak skrupulatnie zaplanować pobyt w tym mieście, by mieć pewność, że zwiedzi się jak najwięcej interesujących miejsc. Co można zwiedzać w Krakowie? Jak spędzić czas w tym wyjątkowym miejscu? Gdzie najlepiej skosztować lokalnych potraw? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z poniższego artykułu.

Kraków co warto zobaczyć?

Kraków, miasto znajdujące się na południu Polski, zwane często drugą stolicą Polski, przyciąga zarówno młode, jak i starsze osoby. Miasto smoka wawelskiego ściąga turystów z całego świata, gdyż ilość atrakcji, które warto tam zobaczyć jest wręcz nieograniczona. Zarówno latem, jak i zimą ten kierunek wybierają rodziny z małymi dziećmi, seniorzy, a także grupy przyjaciół. Bez względu na to, ile czasu turyści chcą spędzić w tym mieście, warto pomyśleć o dobrym planie zwiedzenia. Już nawet przez weekend można zwiedzić słynne zabytki, piękne bazyliki, zamek królewski, a także stylowe parki i skwery. Kraków z pewnością pozytywnie zaskoczy również fanów dobrej, polskiej kuchni. Krakowskie restauracje i kawiarnie, które serwują wyśmienite jedzenie stworzone z lokalnych produktów zdecydowanie warte są odwiedzenia.

Gdzie obowiązkowo trzeba pójść będąc w Krakowie?

Zwiedzanie zwykle turyści rozpoczynają na Starym Mieście i podążają utartymi szlakami: Kościół Mariacki, Sukiennice, Trakt Królewski, Wawel i dawna dzielnica żydowska Kazimierz. To piękna trasa, która kryje w sobie wiele tajemnic, ale mając więcej czasu, warto też zobaczyć inne miejsca. Blisko Rynku godny uwagi jest Panoptykon. Budynki mieszkalne zostały zbudowane zgodnie z planami idealnego więzienia Jeremy’ego Benthama. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników nowoczesnej architektury. Był to również zamek zbudowany jako sanatorium dla żołnierzy SS. Warto poświęcić więcej czasu na zwiedzanie tej części miasta. Stworzony na potrzeby komunistycznej propagandy obszar z rozległymi blokami mieszkalnymi jest dziś niezwykłą atrakcją Krakowa i swego rodzaju pozostałością PRL-u. Spacer po Rynku czy udanie się na Kopiec Kościuszki to także obowiązkowy punkt każdej wizyty w Krakowie.

Bardzo dobre hotele, liczne atrakcje dla dzieci

Nawet jeśli pogoda nie dopisze, nie warto się załamywać. W Krakowie jest mnóstwo atrakcji, z których można skorzystać, gdy pogoda nie pozwala na to, by przebywać na zewnątrz. Aquapark, nowoczesne place zabaw, muzea, galerie sztuki – w tym mieście znajduje się mnóstwo miejsc, które pozwalają na świetną zabawę, zachwycają, intrygują, a niekiedy zmuszają do przemyśleń i nostalgii. Fabryka Schindlera, Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Sukiennice, Kopalnia Soli w Wieliczce, Muzeum Nowej Huty – te miejsca otwarte są przez cały rok, dlatego też nie warto czekać do lata, tylko nawet w zimowy weekend obowiązkowo trzeba wybrać się do Krakowa, by spędzić wyjątkowy czas z bliskimi.

Udostępnij