teatrnaplazy.pl

Blog tematyczny o kulturze, sztuce i muzyce.

Lifestyle

Najlepsza galeria zdjęć na ścianie

Najlepsza galeria zdjęć na ścianie

Galeria ścienna nadaje mieszkaniu ciepło, a ponadto jest bardzo dobrą ozdobą pustych ścian. Układ ramek na ścianie jest istotny. Warto dowiedzieć się, jaki będzie najlepszy.

Sprawdzona galeria ścienna

Na samym początku należy przygotować miejsce na galerię ścienną. Nie wystarczy pierwsza lepsza ściana. Należy zwrócić uwagę, jakie meble będą z nią sąsiadowały. Trzeba też dowiedzieć się, czy aby na pewno wtopi się w wystrój. Nie może zaburzać proporcji. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest znalezienie symetrii z towarzyszącymi galerii półkami, szafkami, a także sofą. Galeria ścienna będzie idealnie wyglądała w centralnym miejscu nad sofą. Jeżeli zmieści się w ramach sofy, warto zachować równy margines od jej brzegów. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie wspólnych krawędzi z wiszącymi na ścianach półkami oraz szafkami. Od lat popularna jest galeria ścienna na ścianie nad stołem.

Galeria ścienna

Okazuje się, że tworzenie galerii ściennej najlepiej rozpocząć od rozrysowania jej sobie na kartce. Dobrym pomysłem będzie zachowanie skali, która odwzoruje rzeczywiste wymiary. Nie wszystkie ramki powinny być tego samego rozmiaru. Najlepiej, jeśli są różnych wymiarów, dzięki czemu można stworzyć ciekawszą figurę. Jednakże w galerii ściennej najlepiej postawić na ramki tej samej wielkości tworzące pewien wzór. Można je śmiało dobrać w pary, a kolejno porozwieszać symetrycznie względem siebie. Dobrym pomysłem będzie dołożenie paru zupełnie odmiennych wymiarów oraz kształtów, które trochę zaburzą symetrię. Dzięki temu galeria stanie się o wiele atrakcyjniejsza. Można też bez problemu umieścić obrazek w obrazie, czyli uzyskać taki wzór na ścianie, który stworzy ramę, a ponadto obraz w środku, co jest bardzo cenionym rozwiązaniem. Możliwości obecnie jest bardzo dużo, a inspiracji najlepiej poszukać w internecie. Dostępne są sprawdzone do tego programy.

Galeria zdjęć na ścianie – jaką wybrać?

Warto pamiętać o tym, żeby galeria ścienna miała wspólny motyw. Okazuje się, że jest ona nie tylko złożona ze zdjęć naszych bliskich oraz pamiątek z wakacji. Galeria ścienna to również motywacyjne napisy, figury geometryczne, obrazy, a ponadto lustra. Można bez problemu mieszać ze sobą wszelakie formy, jednakże najlepiej nadać im wspólnego motywu, które je ze sobą scali. Takim motywem nierzadko jest kolor, galeria wtedy będzie miała zbliżoną tonację, np. czarno-białą bądź przypominającą stare zdjęcia. Jeżeli celem jest to, żeby galeria ścienna nie stała się nudna, najlepiej postawić na różne kształty ramek. Mogą być kwadratowe, owalne, prostokątne, a także w różnych kolorach. Najlepiej będzie jednak przemyśleć układ, żeby nie powstał bałagan. Najlepiej znaleźć wspólny element. Zasada polega na tym, że jeśli obrazki nie mają wspólnego tematu, warto wtedy postarać się o jednolite ramki tworzące spójną całość. Zdecydowanie można też ujednolicić galerią, dodając do wszystkich ram passepartout. Mowa tutaj o kartonowej ramce umieszczanej w ramie obrazu. Zdecydowanie będzie ona strzałem w dziesiątkę.

Udostępnij