teatrnaplazy.pl

Blog tematyczny o kulturze, sztuce i muzyce.

Moda

Jak zrobić dziury w spodniach?

Jak zrobić dziury w spodniach?

W ostatnich latach bardzo modne stały się jeansy z dziurami. Coraz więcej osób posiada w swojej garderobie takie spodnie, ponieważ dają one szerokie możliwości, jeśli chodzi o kreowanie różnego rodzaju stylizacji. Spodnie z dziurami, w zależności od swojego kroju, mogą pasować bowiem niemalże do wszystkiego. Taki rodzaj spodni bez trudu można spotkać w większości tzw. sieciówek, jednak wiele osób decyduje się na przerobienie używanych dotychczas jeansów na spodnie z dziurami. Dlaczego spodnie z dziurami w ostatnich latach cieszą się tak dużą popularnością oraz jak zrobić dziury w spodniach? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Jakie rodzaje spodni z dziurami można wyróżnić?

Istnieje bardzo wiele rodzajów spodni z dziurami. Bardzo dużą popularnością cieszą się jeansy z luźnymi nogawkami. Takie spodnie były noszone swego czasu m.in. przez motocyklistów oraz gwiazdy rocka. Szerokie jeansy z dziurami doskonale prezentują się na przykład w połączeniu z czarną ramoneską. Jeansy z szerokimi nogawkami to naprawdę modne spodnie, dlatego warto posiadać w swojej garderobie przynajmniej jedną parę takich jeansów. Można nosić je w połączeniu z wieloma różnymi stylizacjami i doskonale wyglądają zarówno na kobietach, jak i na mężczyznach.
Często wybieranym rodzajem spodni są również spodnie z dużymi dziurami, odsłaniającymi w całości jedno lub dwa kolana. Takie spodnie mogą mieć szerokie nogawki lub krój slim fit, czyli dopasowany do ciała. Jest to doskonały wybór na nieco cieplejsze dni. Należy jednak pamiętać o tym, że jeansy z dużymi dziurami prezentują się dość ekstrawagancko, dlatego pasują one wyłącznie do niektórych stylizacji.

Jak nosić spodnie z dziurami?

Spodnie z dziurami kojarzone są raczej ze stylem casualowym, w związku z czym, w przypadku bardziej eleganckich stylizacji mogą okazać się niezbyt trafionym wyborem. Doskonale pasują one do codziennych stylizacji i można nosić je na przykład w połączeniu z krótkim sweterkiem lub luźnym t-shirtem. Dobrze komponują się one również z różnego rodzaju bluzami oraz skórzanymi kurtkami.
Tak naprawdę spodnie z dziurami pasują do większości stylizacji, z wyłączeniem tych bardziej formalnych i eleganckich. Założenie spodnie w przypadku spotkania firmowego lub rodzinnej uroczystości może nie być bowiem najlepiej odebrane.

Jak zrobić dziury w spodniach?

Wiele osób decyduje się na samodzielne przerobienie swoich jeansów na spodnie z dziurami. Wykonanie takiej modyfikacji jest dość proste i powinno się zacząć od ułożenia spodni na płaskiej powierzchni. Następnie markerem należy zaznaczyć miejsca, w których mają znajdować się dziury. W przypadku klasycznej dziury na kolanie, nie należy rysować linii nacięcia od szwu do szwu. Warto zakończyć rysowanie linii nieco wcześniej. Samo wycięcie można wykonać pionowo lub na ukos, jednak należy pamiętać o tym, aby nie prowadzić nożyczek po wyznaczonej linii, lecz po łuku.
W ten prosty sposób możesz zmienić swoje standardowe jeansy, w niepowtarzalne i wyjątkowe modne spodnie z dziurami.

Udostępnij