teatrnaplazy.pl

Blog tematyczny o kulturze, sztuce i muzyce.

Kultura

Filmy, które warto obejrzeć

Filmy, które warto obejrzeć

Wszyscy kochają oglądać dobre filmy. Filmy to najlepszy sposób na spędzenie wieczoru we dwoje, z przyjaciółmi, jak i z rodziną. Wiele osób uwielbia oglądać stare, kultowe filmy, które zapisały się w kinematografii. Jaki film warto obejrzeć? Jakie produkcje są godne uwagi? Jakie tytuły znajdują się w rankingu najlepszych filmów? Odpowiedź na te pytania można znaleźć poniżej.

Filmy warte obejrzenia

Niektóre filmy przeszły do ​​historii kina na zawsze i do dziś są uważane za absolutne klasyki. Niektóre poruszają, inne bawią, inne przerażają, a jeszcze inne zmuszają do myślenia i refleksji, ponieważ możemy się w nich zobaczyć jak w lustrze. Wzruszające dramaty, emocjonalne dramaty i najlepsze komedie – ulubieńcy Oskara i role, które nigdy nie zdobyły statuetki. Oto filmy, które warto obejrzeć, te, które po prostu musisz znać — niezależnie od tego, czy jesteś kinomaniakiem, czy wybierasz się do kina na święta. Oto lista ponadczasowych hitów — kultowych klasyków do oglądania w pojedynkę lub z przyjaciółmi.

Ranking najlepszych filmów

Tak naprawdę każdy fan kina ma swoją własną listę najlepszych tytułów. Warto jednak zerknąć na najpopularniejsze rankingi, w których to znajdują się klasyki, które obejrzało najwięcej ludzi na świecie, gdyż te filmy zachwycają pod wieloma względami. Na pierwszej pozycji znajduje się film: „Skazani na Shawshank” (Franka Darabonta), który opowiada o skazanym na dożywocie bankierze, który musi przetrwać w jednym z najgorszych więzień na świecie. Na drugim miejscu uplasował się film „Nietykalni” Oliviera Nakche. Trzecie miejsce zajął film „Zielona mila” z brawurową rolą Toma Hanksa. Kolejne miejsce przyznano „Ojcu Chrzestnemu”, którego to obejrzało mnóstwo ludzi na całym świecie. Warte obejrzenia tytuły, które również znajdują się w pierwszej dziesiątce rankingów najlepszych filmów to: „Forrest Gump”, „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Pulp Fiction”, „Titanic”. Trzeba przyznać, że wymienione wyżej tytuły nikogo nie zaskakują, gdyż są to filmy, które większość osób zobaczyło co najmniej raz lub przynajmniej o nich słyszało.

Kultowe filmy animowane

Filmy są uszeregowane na podstawie liczby osób, które je oglądają na całym świecie. Oto dziesięć najpopularniejszych filmów wszechczasów. Numer jeden na tej liście to Beauty and the Beast Walta Disneya – to aktorski remake animowanego klasyka. Ten film to wzruszająca opowieść o przyjaźni, zaufaniu i przemianie. Inne popularne filmy to Iron Man, Star Wars i Frozen. Każdy z nich jest uwielbiany przez miliony ludzi na całym świecie. Co ciekawe, filmy animowane zachwycają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Nic dziwnego, że kina przepełnione są widzami, gdy pojawia się na ekranie dobrze znany film w nowej ekranizacji.

Podsumowując, powyższe tytuły warto obejrzeć choć raz, gdyż każdy z nich ma naprawdę wiele do zaoferowania widzom. Wiele filmów (zarówno z pierwszego rankingu, jak i filmów animowanych) jest ponadczasowych. Fani kina zgodnie twierdzą, że czasami warto obejrzeć stare dobre filmy, niż sięgać po nowe tytuły, które nie mają żadnego dobrego przekazu dla widza.

Udostępnij